W Gdańsku zwodowano najnowszy polski niszczyciel min ORP Rybitwa. Jednostka dołączy do 8 Flotylli Obrony Wybrzeża i znacząco wzmocni polskie zdolności obrony przeciwminowej. To kolejny okręt typu Kormoran II, budowany przez polski przemysł stoczniowy. Marynarka Wojenna otrzymuje nowoczesne narzędzie do zabezpieczania wód Bałtyku i uczestnictwa w operacjach NATO. ORP Rybitwa – nowoczesność i siła polskiej floty Wodowanie ORP Rybitwa to istotny moment dla polskiej Marynarki Wojennej. To piąty okręt z serii Kormoran II, który trafi do służby w 12 Dywizjonie Trałowców w Świnoujściu. Niszczyciele min tej klasy służą do wykrywania, klasyfikacji i neutralizacji zagrożeń podwodnych. Wyposażone są w nowoczesne systemy
ORP Rybitwa zwodowany. Marynarka Wojenna zyskuje nową siłę
wbijamszpile.pl 1 year ago
Related
Finlandia bliżej broni jądrowej
4 hours ago
„Latający Rosomak”: stawiamy metę coraz dalej
4 hours ago












