Nawrocki spoke with Trump. He revealed what the US president told him about the elections in Poland

natemat.pl 19 hours ago
Nieważne, czy rozmowa była długa, czy nie. Ważne, iż Karolowi Nawrockiemu udało się spotkać z Donaldem Trumpem i ma z nim zdjęcie w Gabinecie Owalnym. W tym roku udało się to chyba tylko Andrzejowi Dudzie, choć wizerunkowo wyszło o wiele gorzej, niż Nawrockiemu.


Jak podała najpierw TV Republika, a potem sam kandydat, prezydent USA Donald Trump zaprosił Karola Nawrockiego do Gabinetu Owalnego. Panowie odbyli choćby rozmowę.

Nawrocki dość nieoczekiwanie udał się w czwartek do Waszyngtonu. Najpierw spotykał się z kongresmenami i przedstawicielami administracji USA. Miał również rozmawiać z Marco Rubio.



Nawrocki poleciał do USA, żeby pokazać, iż pogłoski o braku jego dyplomatycznego obycia są przesadzone.

– Dostałem zaproszenie na tę serię spotkań, one pokazują, iż przyszły prezydent Polski może zadbać o relacje polsko-amerykańskie – mówił dziennikarzom w czwartek wieczorem. Wtedy przyznał też, iż z Donaldem Trumpem nie udało mu się spotkać.

Ale udało się nieco później. Trump zaprosił Nawrockiego do Gabinetu Owalnego.

– W czasie rozmowy pojawił się wątek wyborów prezydenckich, nawiązanie do obecnego prezydenta Dudy, który jest przyjacielem prezydenta Trumpa. Widać, iż ta relacja jest ważna dla prezydenta Trumpa – mówił Karol Nawrocki w TV Republika.

Zapewnił, iż Trump powiedział mu: "You will win" (wygrasz).

W TV Republika Nawrocki mówił, iż amerykańscy kongresmeni pytali go o Polskę w kontekście nadchodzących wyborów, domniemane ataki na TV Republika i subwencję dla PiS.

Nawrocki w Białym Domu


W czwartek 1 maja w Białym Domu odbywał się Narodowy Dzień Modlitwy. Jest to coroczne wydarzenie o charakterze religijno-patriotycznym, obchodzone w pierwszy czwartek maja.

Uczestniczą w nim zarówno chrześcijanie – protestanci i katolicy – jak również przedstawiciele innych religii, w tym sikhowie, muzułmanie, hinduiści czy Żydzi.

W tym dniu Amerykanie gromadzą się na wspólnych modlitwach nie tylko w świątyniach – kościołach, synagogach, meczetach i świątyniach hinduistycznych – ale również przed gmachami sądów i urzędów, wyrażając w ten sposób jedność duchową ponad podziałami religijnymi.

Read Entire Article